Co nového přináší iOS 13.1

0 212

Minulý týden na nás Apple vychrlil žhavou novinku, kterou byla dlouho očekávaná verze IOS 13. Asi již nemá cenu vypisovat, co tato verze přinesla nového, jelikož si to již jistě každý fanoušek, i ten, co Apple rád nemá, přečetl a ví, co můžeme od nové verze očekávat.
Apple nezahálel a hned nám dnes přinesl nový update, kterým je IOS 13.1. Je to sice trochu zvláštní, jelikož minulý rok vyšlo IOS 12.1 až měsíc po IOS 12, ale třeba vývojáři pouze zabírají a pracují rychleji.
Nová verze by měla hlavně zlepšit výkon a stabilitu, jak to vždy u takovýchto updatů bývá, ale mimoto Apple v nové verzi navrátil funkce, které při aktualizaci na IOS 13 byly odebrány kvůli testovacímu období beta. Pojďme se společně podívat na všechny nové či vylepšené možnosti, které pro nás tato verze přináší.

První novinku využijí hlavně uživatelé iPhonu 11 a Iphonu 11 Pro, jelikož v IOS 13.1 byl vylepšen AirDrop a nyní je schopen se zaměřit na čip U1 Ultra Wideband, který tyto nové iPhony právě obsahují. Údajně by měl být AirDrop nyní tak vyspělý, že by dokázal zaměřit iPhone někoho jiného, na koho byste ten Váš namířili, což by mělo zapříčinit seřazování lidí ve Vašem okruhu.
Nový čip má mít v podstatě vlastní povědomí o tom, v jaké vzdálenosti se od Vás kdo nachází, a následně správně seřadit od nejbližšího.

Další novinkou, kterou tato verze obsahuje, je bezpochyby sdílení své polohy v Apple Maps. Jak by to vlastně fungovalo? Můžeme říci, že úplně jednoduše. Stačilo by s někým dalším sdílet náš odhadovaný čas příjezdu na místo setkání, což by mu dalo možnost sledovat místo, kde se momentálně na mapě nacházíte.

Nakonec zmíníme ještě údajnou optimalizaci nabíjení, díky které by mělo být zpomalené stárnutí baterie a její opotřebování.

IOS 13.1 obsahuje ještě pár dalších drobných novinek, které však nejsou tak podstatné. Hlavně bychom měli zkusit porovnat výkon našeho zařízení s novým IOS oproti IOS 13.

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...