iPhone 11: Uživatelská recenze

0 318

Je tomu pár týdnů co Apple představil nové iPhony. Dnes se podíváme na uživatelskou recenzi modelu iPhone 11. Nečekejte žádné technické specifikace, tento článek bude zhodnocením z mého pohledu, kdy přecházím z modelu iPhone 7 Plus právě na nový iPhone 11.

Právě pro uživatele vlastnící modely starší než iPhone X se přechod nejvíce vyplatí. iPhone 11 je ideální model pro každého člověka, který má tuto značku rád a chce si pořídit novější kousek.

LCD display bez rámečků

Pokud přecházíte z jakéhokoliv modelu před iPhonem X, pak oceníte display bez velkého spodního a vrchního rámečku. Tento model je tzv. „bezrámečkový“ a má pouze výřez na přední kameru, faceID a sluchátko. S touto změnou přichází i nové ovládání, které je opravdu jednoduché a rychlé, a dá se říct, že jsem si na ní zvykl ihned. Gesta jsou propracovaná a rychlá

Baterie

Co si ovšem zaslouží velkou pozornost, je výdrž baterie. Z modelu iPhone 7 PLUS jsem zvyklý na lepší výdrž než u menších modelů, ale v tomto směru Apple odvedl velký kus práce. Při relativně náročném používání (focení na dvoudenním výletu a přehrávání hudby) mi po dvou dnech telefon zůstal se 30%. Zjištění, že se na telefon mohu spolehnout minimálně 2 dny, i když je téměr permanentně v provozu mě velmi potěšilo. 

FaceID

Chybí mi touchID? Po pravdě vám řeknu, že ano. Je to jedna z typických vlastností téměř všech modelů (a to mluvím hlavně o fyzickém tlačítku). Na druhou stranu FaceID je tak návyková a propracovaná vychytávka, že si brzy na otisk prstu nebo samotné tlačítko ani nevzpomenete. Prostě vezmete telefon do ruky a ten je okamžitě otevřený. Tohle všechno usnadňuje používání telefonu. Mnoho čtenářů mi dá za pravdu, že TouchID mělo problém se zpoceným prstem, což se vám u nových modelů nestane. 

Rychlost, bezdrátové nabíjení, barvy

Jelikož přecházím z modelu 7 PLUS, musím říct že poznám rozdíl i v rychlosti telefonu. Jsou to drobnosti, nic sem neměřil ani netestoval ale člověk hned pozná, že dokáže s telefonem pracovat svižněji. Za zmínku stojí i bezdrátové nabíjení. Velmi pohodlná záležitost, která dokáže šetřit čas s věčným hledáním kabelu. Prostě jen položíte a nabíjíte. Barvy určitě také oceníte. Můžete zůstat u klasické černé varianty a nebo si vyberete jednu z mnoha krásných a propracovaných barev.

Fialová, žlutá, zelená, černá, bílá, červená.

Na závěr malá rada, pokud máte dilema, jste-li vlastníkem modelu iPhone X. Přechod na iPhone 11 nebo 11 Pro či 11 Pro MAX se Vám úplně nevyplatí. Největší rozdíl je pouze v kameře, která je sice u nových iPhonů opravdu skvostná, ale pokud nejste extra náročný fotograf, vystačíte si se svým modelem.  

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...