6 tipů pro watchOS 6

0 246

Nové ciferníky

V nové aktualizaci watchOS 6 najdeme celkem 6 nových ciferníků. Nové ciferníky se objevují s každým vydáním nového operačního systému. Letošní novinky nesou názvy jako: Kalifornský, Gradient, Číslice duo/mono, Sluneční číselník, Modulární – Mini.

Vyhledávání hudby

Mezi novinky v novém WatchOS 6 patří i některé vylepšení pro virtuální asistentku Siri. Jedna z těchto funkcí je i vyhledání skladby, co hraje například v rádiu. Jednoduše se stačí zeptat „What song is it?“ a Siri je schopná písničku dohledat.

AppStore

Nově nalezneme na našich hodinkách i aplikaci AppStore. Díky této novince si můžeme stahovat aplikace přímo na hodinkách. Pokud si říkáte, že display na hodinkách není dostatečně velký pro šikovnou orientaci, nemusíte zoufat. Stačí na iPhonu otevřít aplikaci Watch a v dolní části otevřít AppStore a zde si už dohledat lepší info o aplikaci, která nás zaujala.

Kalkulačka jako pomocník

Nová verze přinesla do hodinek i aplikaci Kalkulačka. Užitečné vylepšení, protože v některých situacích už nemusíte vytahovat telefon, ale jednoduše si vše spočítáte na svých hodinkách. Tato aplikace ve starších verzích WatchOS není. Aby toho nebylo málo, Apple se nám snaží ulehčit život co nejvíce, přidal totiž funkci spropitného. V případě, že si otevřete na hodinkách aplikaci kalkulačka a zatlačíte na display, zobrazí se vám funkce spropitného. Jednoduše si tak můžete spočítat kolik chcete obsluze darovat. Aplikace nabízí i přepočet pro více osob.

Automatické aktualizace

Nově si můžete na hodinkách aktivovat automatické aktualizace. Nemusíte se o nic moc starat a budete mít software vždy aktuální, což je nutné z důvodu bezpečnosti a případně opravě chyb.

Automatickou aktualizaci si aktivujte v aplikaci Watch na vašem iPhonu. V aplikaci si rozklikněte záložku Obecné Aktualizace softwaru Automatická aktualizace. Zde už pak jen stačí funkci povolit.

Chraňte se před hlukem

To, že Apple vydal nové komplikace kde můžete sledovat úroveň hluku asi víte. Ale mezi vylepšení se řadí i upozornění na hlučné prostředí. V aplikaci si můžete nastavit úroveň hluku, kterou nechcete překročit. Hodinky vás pak automaticky upozorní, že jste v prostředí, kde se hladina hluku překračuje. 

V nastavení hodinek si otevřete aplikaci Hluk. Zde musíte mít zapnuto „Měření hlasitosti zvuků v okolí“ a v možnosti „Oznámení hluku“ pak jen nastavte maximální hodnotu, ve které se chcete nacházet. 

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...