Apple vydal betu iOS 13.2 – Přináší Deep Fusion a první pohled na nové AirPods!

0 291

Apple tento týden vydal první betaverzi nadcházející aktualizace iOS 13.2. Ta přichází pouze pár dní po uvolnění nejnovějšího iOS 13.1.2. Na jaké novinky se můžeme v blížící se aktualizaci systému těšit?

Apple tento rok opravdu nezahálí a zatímco u iOS 12 jsme se iOS 12.2 dočkali až po novém roce, tak u iOS 13.2 to vypadá, že jej Apple vydá již v horizontu několika týdnů. Výrobce se opravdu snaží systém co nejvíce odladit a co nejdříve přinést funkce, které nestihl připravit do vydání původního iOS 13.0. Jaké jsou tedy v nové betaverzi novinky?

Deep Fusion v hlavní roli

Majitelé nejnovějších iPhonů 11 a 11 Pro se mohou v novém iOS 13.2 těšit na novou funkci fotoaparátu, kterou Apple nazval Deep Fusion a představil ji na keynote k uvedení nových iPhonů začátkem minulého měsíce. Ve zkratce jde o spolupráci fotoaparátu a umělé inteligence u nového procesoru Apple A13 Bionic, která zajistí, že při středně až méně nasvětlených scénách budou vaše fotografie mnohem ostřejší, jelikož iPhone bez vašeho vědomí vyfotí ještě před stisknutím spouště několik fotografií, u nichž pak během několika milisekund procesor A13 zanalyzuje každý jednotlivý pixel a upraví ho tak, aby výsledná fotografie byla co nejostřejší. Tuto funkci nelze nijak manuálně aktivovat a iPhone ji spouští automaticky, když vyhodnotí, že se jedná o správnou scénu pro její využití. Nyní tedy při velmi dobrých světelných podmínkách telefon bude používat funkci Smart HDR, při středních až mírně horších světelných podmínkách bude využito Deep Fusion a při špatném světle až tmě bude použit nový Noční Režim. Vaše fotky by tak měly nyní vypadat skvěle, ať se jedná o jakkoliv nasvětlenou scénu. U funkce Deep Fusion se pak naplno ukazuje, proč je tak důležité stále navyšovat výkon u mobilních procesorů – pokud by nový čip A13 nebyl tak ohromně výkonný, nedokázal by během mžiku analyzovat miliony pixelů tak, aby uživateli přinesl co nejlepší výslednou fotografii.

Nové AirPods jsou (asi) za dveřmi

Již delší dobu se spekuluje o tom, že Apple by měl představit novou generaci velmi populárních bezdrátových sluchátek AirPods. Ty současné jsou přeci jen na trhu již 3 roky a jedinou změnu bylo přidání bezdrátového nabíjecího pouzdra letos na jaře. Na opravdu novou generaci teprve čekáme. A pravděpodobně již nebudeme čekat dlouho – nedávno unikl obrázek ukazující nové nabíjecí pouzdro a šasi nových sluchátek. A nyní byl ve zdrojovém kódu nové bety iOS 13.2 nalezen ilustrační obrázek bezdrátových sluchátek, které silně připomínají ty z uniklého obrázku. Vypadá to tedy, že nové AirPods jsou již opravdu blízko vydání. Spekuluje se, že Apple bude mít na konci října ještě jednu keynote, na které se budou představovat nové produkty v čele s MacBooky a iPady. Je však možné, že se tam Apple rozhodne uvést i nové AirPods, aby stihl zahájení prodeje ještě před Vánoci. Pokud by se mu to podařilo, tak věříme, že nová sluchátka by byla zaručeným hitem letošních Vánoc. Dle spekulací by pak nové AirPods měly přinést přepracovaný design, výrazně vylepšený zvuk, funkci potlačení okolního ruchu nebo i vylepšenou odolnost proti vodě či prachu.

Další novinky v iOS 13.2 beta 1

Nová aktualizace však nenabídne pouze Deep Fusion, ale přinese také větší množství drobných změn i pro uživatele starších iPhonů.

  • Vrátila se funkce známá z prvních beta verzí iOS 13 „Announce Messages with Siri“, kdy vám Siri může přečíst vaše zprávy do sluchátek.
  • Nová 3D/Haptic Touch zkratka u ikony aplikace TV
  • Mírně pozměněno nastavení Domovské obrazovky a Docku v iPadOS
  • Nový způsob zavírání oken v multitaskingu u iPadOS
  • Pozměněno nastavení funkce AirPlay a Handoff
  • Nová funkce „Transfer to HomePod“, kdy můžete rychle přenést např. písničky do HomePodu pouze při přiblížení telefonu k reproduktoru
  • Nová animace u indikátoru hlasitosti
  • Nové nastavení „Research“ v kategorii soukromí, kde se můžete zapojit do zdravotnických výzkumů od Applu

iOS 13.2 beta je zatím dostupný pouze pro registrované vývojaře, v nejbližších dnech by však mohla vyjít betaverze pro veřejnost. Před vydáním finální verze této aktualizace očekáváme ještě několik dalších testovacích verzí.

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...