Webové rozhraní pro iCloud

0 279

Určitě ví každý uživatel Applu, co je to iCloud, a nějakým způsobem ho využívá. Pouze mě trochu zarazilo, když jsem zjistil, že spousta lidí, co má nějaký výrobek od Applu, neví, že je možné se k iCloudu přihlásit i na webovém rozhraní, klidně i počítače s operačním systémem Windows.

Nejedná se o nic složitého, stačí pouze do lišty vyhledávání zadat adresu https://www.icloud.com/. Nyní jsme se dostali na takovouto stránku.

Teď se musíme přihlásit k našemu iCloudu. Jestliže využíváme mail, kde máme nakonec doménu „@icloud.com,“ nemusíme ji tam již zadávat, stránka si ji doplní sama. Po přihlášení uvidíme přesně takovouto stránku, na které najdeme všechny funkce, které iCloud nabízí. Nevyjímaje mail, kalendář, fotky, iCloud drive či i možnost vyhledání našeho iPhonu při ztrátě a spousty dalšího.

Na této internetové stránce můžeme upravovat informace o našem iCloudu a v podstatě ho kompletně využívat. Já ho úplně nejčastěji používám k tomu, abych si předal nějaké soubory z počítače do iPhonu (iCloud drive) či si naopak stahuji z iPhonu fotky do počítače (Photos).
Na iCloud drive můžeme nahrávat jakýkoliv soubor, ještě jsem se nikdy nesetkal s tím, že by mi jej drive nevzal. Následně si stačí otevřít, například v našem iPhonu, aplikaci „Soubory“ a zde si soubor stáhnout a následně zobrazit.
Z fotografií budeme asi nejčastěji stahovat do našeho počítače, ale není to podmínkou, pokud nechceme dávat nějakou fotku na drive a chceme jej vložit rovnou do galerie, není v tom problém, jediná podmínka je taková, že fotografie musí mít koncovku JPEG, jinak nám ji galerie nevezme.

Všichni si sami můžete projet, co všechno za možnosti s iCloudem díky této stránce máme. Pouze připomenu, že abychom mohli tuto stránku využívat opravdu stoprocentně a například mít spárovaných takto více zařízení, měli bychom mít dokoupení místo na iCloudu, jelikož nám k tomu těch pouhých 5 GB, které máme v základu, stačit nebude.

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...