Rodinné sdílení pro Apple Music

0 333

Pokud přemýšlíte o Apple Music, je dobré si zaregistrovat rodinné sdílení. V praxi to znamená, že až s 5 členy rodiny se můžete rozdělit o měsíční předplatné. Tento poplatek činí 229 Kč měsíčně. Pokud si tedy najdete 5 lidí (nemusí to být 5 lidí) měsíční poplatek pro každého činí cca 46 Kč.

Apple neřeší, zda jsou členové v rodinném sdílení opravdu rodina. Narozdíl od Spotify, které toto sdílení začalo řešit, a pokud to máte jen mezi přáteli, můžou vám toto sdílení zrušit.

Jak si toto rodinné sdílení nastavit?

iPhone a iPad

 1. Otevřete si aplikaci Hudba.
 2. Ve spodním menu klikněte na ikonu Pro vás.
 3. V případě, že Apple Music chcete používat poprvé, můžete si zvolit zkušební období.
 4. Pokud už máte předplatné Apple Music, klepněte na Přihlásit a přejděte na rodinné předplatné.
 5. Klepněte na možnost Rodina a pak na Zahájit zkušební období.
 6. Pokud se zobrazí výzva, zadejte Apple ID a heslo, které používáte v iTunes Storu. Přidejte platný způsob platby a klepněte na Připojit se.
 7. Můžete si vybrat oblíbené žánry a interprety, které chcete poslouchat. Můžete se taky podívat, co poslouchají vaši přátelé.

Na Macu

 1. Otevřete si iTunes.
 2. V levém horním rohu vyberte ikonu noty
 3. V horní části vyberte odkaz Pro vás.
 4. Dále postupujte podle návodu pro iPhone a iPad.

Pozvěte rodinnu nebo kamarády do sdílení.

Ze svého iPhonu, iPadu, iPodu touch nebo Macu můžete nastavit Rodinné sdílení pro rodinnou skupinu. Když zapnete sdílení nákupů, budete požádáni o potvrzení, že budete platit za nákupy provedené ostatními pozvanými členy rodiny a že máte zadaný platný způsob platby. Mezi platné způsoby platby pro nastavení Rodinného sdílení patří kreditní a debetní karty. To tedy konkrétně znamená, že v rodinném sdílení Apple Music, budete platit celou částku jako organizátor a ostatní vám musí částku poslat.

Jak pozvat členy rodiny nebo kamarády?

iPhone a iPad

 1. Nastavení – vaše jméno
 2. Rodinné sdílení
 3. Klepněte na Nastavit rodinné sdílení a potom na Začít. Poté pokračujte podle pokynů na obrazovce a pozvěte členy rodiny nebo kamarády.
 4. Na iOS 11 nebo novější, zvolte první funkci, kterou byste se svou rodinou chtěli sdílet. Pak podle pokynů pomocí iMessage pozvěte ostatní členy rodiny.

Mac

 1. Klikněte na
 2. Předvolby systému
 3. iCloud
 4. Nastavit rodinu
 5. Postupujte podle pokynů na obrazovce

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...