Funkce „Optimalizované nabíjení baterie“

0 286

Dnes si rozebereme novou funkci, která přišla v nové verzi iOS 13. Její název je optimalizované nabíjení, a po přečtení našeho článku zjistíte, že se jedná o velmi užitečnou funkci.

Jejím hlavním smyslem je chránit životnost baterie. Pro co nejdelší životnost baterie je nejlepší rozmezí pro nabíjení od 20% do 80%. Nejvíce tedy škodí baterii nechat jí úplně vybít a nebo s ní fungovat pod 20%.

Optimalizované nabíjení je určeno hlavně při nabíjení přes noc. Díky této schopnosti se vaše zařízení učí kdy cca vstáváte. Zařízení se nabije do 80% a zbytek kapacity začne dobíjet před tím, než vstanete. To stejné platí, když si nastavíte budík. Zařízení se opět nabije do 80% a zbývajících  100% nabije před tím, než vám budík zazvoní. V tomto případě se optimalizované nabíjení řídí nastaveným budíkem.

Už se tedy nemusíte bát nabíjení přes noc. Apple na své uživatele myslí a snaží se jim o zakoupené zařízení starat co nejlépe.

Jak si tuto funkci zapnout?

  1. Otevřete si Nastavení.
  2. Baterie
  3. Kondice baterie
  4. Zde už dole vidíte funkci Optimalizované nabíjení. Nejspíše bude už zapnutá, ale v případě že ne, zde ji můžete zapnout nebo vypnout.

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...