Budeme jednou namísto hesel využívat Apple Watch?

0 381

Doba se posunuje stále kupředu a již dnes existují věci, o kterých bychom před pár lety mohli jenom snít. Jako příklad si můžeme uvést možnost placení kartou, což byl neuvěřitelný převrat, později se ale zavedlo bezdotykové placení kartou, což zvládalo velmi urychlit čas. Dnes vše již platíme z mobilu, kdy ani nemusíme zadávat PIN. Dalším příkladem, který bych uvedl, by mohlo být uzamykání našeho mobilu. Ještě na iPhonu 4S jsme zadávali kódy, dnes se tato varianta používá jen zřídka, jelikož většina z nás, co má iPhone, využívá možnost TouchID či FaceID.

Momentálně se dost mluví i o tom, že by v blízké době mělo být možné, aby se vůbec nepoužívala hesla a vše se ověřovalo přímo na našich hodinkách. Pro ty, co hodinky nemají, tak na mobilním telefonu.
Vše by vlastně fungovalo tak, že namísto zadávání hesla na webové stránce by se nám na našich Apple Watch zobrazilo upozornění, že se někdo chce přihlásit k nějaké webové stránce pod naším účtem. My bychom se ověřili za pomoci kupříkladu FaceID a pouze odkliknuli upozornění. To by vlastně bylo vše, co bychom museli udělat. V podstatě by se to dost podobalo klasickému oznámení, které známe, pokud připojíme náš iPhone k počítači. Než s ním počítač začne pracovat, musíme iPhone zapnout a odklepnout, že důvěřujeme zařízení.

K čemu by nám to vlastně bylo? Možná se to ani nezdá, ale zkusme si i sami zapřemýšlet, kolikrát jsme zapomněli naše heslo a museli jsme dlouze přemýšlet, jaké vlastně bylo, či jsme byli nuceni si jej obnovit. Navíc každý z nás využívat většinou stejná hesla, takže pokud by někdo jednou naše heslo uhodl, dostal by se kamkoliv. Tomu všemu by tato nová možnost efektivně zabránila.

Pokud čtete zprávy, jistě jste již zaznamenali, že se podobné ověřování chystá i při platbách na internetu. Doposud, pokud jsme platili kartou online, ve většině případů nám přišla ověřovací SMS s kódem. Nově by to mělo být řešeno právě za pomoci FaceID či TouchID (pro ty, co takovou funkci k dispozici nemají, by to byl kód k mobilu).

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...