Jak si budeme moci zhlédnout videa v našem iPhonu či iPadu

0 524

Určitě jste si již někdy říkali, že byste si chtěli zhlédnout nějaká videa či filmy na cestách například přes Váš iPhone. Je to pohodlné a velmi Vám to zpříjemní Vaše cestování, jelikož čím se dá lépe zabavit než zhlížením nějakého filmu.

Když jsem byl například já ještě menší, DVD jsem si pouštěl na přenosném přehrávači v autě, dnes bych se již na jakékoliv video podíval určitě na mobilu. Rád bych ale upozornil, že tímto rozhodně nechci nabádat nikoho k tomu, aby si stahoval filmy z internetu a následně se na ně díval přes svůj mobil. Chci tím spíše jen ukázat, že je tu taková možnost a že se to dá využít i k jiným věcem. Například si tak můžeme prohlédnout videa, která jsme někdy natočili, ale nemáme je přímo v galerii našeho iPhonu.

Nebudeme si tu ukazovat možnosti, které fungují přes iCloud, jako třeba to, že si vložíme video do galerie, je to složité a my tu máme jednodušší cesty. Stačí si připojit náš iPhone k počítači či notebooku přes kabel a následně do něj videa nahrát. Můžeme k tomu využít i přímo možnost nahrání do aplikacemovies,“ ale upřímně jsem to ani nikdy nezkoušel, protože to s sebou nese pár nevýhod. Tato aplikace neumí přečíst všechny přípony souborů, pokud se nemýlím, aby nám vůbec iTunes dovolil takto nějaké video přehrát do iPhonu, musí mít příponu mp4.

Jednou se mi stalo, že jsem si chtěl do mobilu nahrát video, které bylo točeno na starou kameru, když jsem byl ještě malý, abych ho poté mohl někomu ukázat. Tato aplikace mi to ale bohužel nedovolila a já musel hledat jiné možnosti.

Další a mnohem lepší možností je aplikace VLC. Určitě ji všichni známe, protože tento program používá spousta z nás i na počítačích. VLC zvládá přehrávat v podstatě skoro všechny typy souborů a nenastává kvůli tomu sebemenší problém. Aplikaci si normálně stáhnete v App Storu, následně připojíte mobil k počítači, otevřete iTunes, najdete své zařízení a klepnete na tlačítko Sdílení souborů, kde nalezneme VLC. Nyní stačí vybrat „Přidat soubor,“ zde si najdeme video, které chceme nahrát, a poté již jen synchronizujeme zařízení s iTunes.

A to je vše, co musíme udělat, abychom dostali nějaké video do našeho iPhonu či iPadu. Jen naposledy připomínám, že tuto možnost neukazuji kvůli tomu, abyste si do svého mobilu či tabletu nahrávali filmy stažené z internetu.

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...