iOS 15 a iPadOS 15 – Kdy vyjdou a jaká zařízení budou podporována?

0 5 386

Za několik málo měsíců to již bude rok od doby, kdy Apple oficiálně představil operační systémy iOS 14 a iPadOS 14 a to znamená jediné – blíží se představení jejich nástupců! iOS 15 a iPadOS 15 se tradičně představí na vývojářské konferenci WWDC, která se bude jako každý rok konat v červnu. I letošní WWDC proběhne výhradně v online podobě, nicméně není důvod si zoufat – loňská online premiéra se Applu velmi vydařila a tak se i letos můžeme těšit na prezentaci nabitou novinkami. A iOS 15 a iPadOS 15 budou patřit mezi ty nejzajímavější.

Jaká zařízení dostanou iOS 15 a iPadOS 15?


Internet je plný konceptů toho, jak by mohly nové systémy od Applu vypadat

O nových funkcích iOS 15 a iPadOS 15 můžeme zatím pouze spekulovat a zcela jistě je ještě před WWDC shrneme do samostatného článku. Většinu uživatelů iPhonů a iPadu však zajímá, jestli bude jejich zařízení na seznamu těch podporovaných. Apple je proslulý svou dlouholetou ukázkovou podporou a dokázal to znovu loni, kdy s vydáním iOS 14 neukončil podporu pro žádné zařízení a všechny iPhony a iPady, které byly kompatibilní s iOS 13 tak mohly být aktualizovány i na verzi 14. To znamená, že i tak staré kousky jako iPhone 6S (2015) či iPad Air 2 (2014) jsou stále podporovány na nejnovější verzi operačního systému. Je tedy velmi pravděpodobné, že když loni Apple pro žádné zařízení podporu neukončil, tak že letos se bohužel některé iPhony a iPady budou muset s dalšími aktualizacemi rozloučit.

U iPhonů se s největší pravděpodobností bude jednat o ukončení podpory pro iPhone 6S, iPhone 6S Plus a iPhone SE (1.generace). U iPadu je situace malinko složitější – téměr jistotou je ukončení podpory pro stařičké iPad Air 2 a iPad Mini 4, u dalších modelů to však zas tak jasné není – je možné, že Air 2 a Mini 4 budou jedinými iPady, které nový operační systém nedostanou, nebylo by však překvapením, kdyby o podporu přišly i další starší modely jako například iPad Pro (1.generace) či iPad 5.generace. Na reálný seznam podporovaných zařízení si však musíme počkat do června. Z největší pravděpodobností však iOS 15 a iPadOS 15 dostanou následující modely:

iPhone

iPhone 7

iPhone 7 Plus

iPhone 8

iPhone 8 Plus

iPhone X

iPhone XS

iPhone XS Max

iPhone XR

iPhone 11 

iPhone 11 Pro

iPhone 11 Pro Max

iPhone SE (2020)

iPhone 12

iPhone 12 Mini

iPhone 12 Pro

iPhone 12 Pro Max

iPad

iPad Pro 12.9’’ (1.generace)

iPad Pro 9.7’’ (1.generace)

iPad (5.generace)

iPad Pro 10.5’’

iPad Pro 12.9’’ (2.generace)

iPad (6.generace)

iPad Pro 11’’

iPad Pro 12.9’’ (3.generace)

iPad Mini (5.generace)

iPad Air (3.generace)

iPad 10.2’’

iPad Pro 11’’ (2.generace)

iPad Pro 12.9’’(4.generace)

iPad 10.2’’(2.generace)

iPad Air (4.generace)

Samozřejmě, tento seznam je nutno brát s určitou rezervou, nikdo kromě Applu v současné chvíli na 100% neví, která zařízení budou podporována. A kdy se vlastně nových systémů dočkáme? První betu Apple vydává v červnu ihned po skončení úvodní keynote WWDC. Následuje léto, kdy Apple v několikatýdenních intervalech vydává nové betaverze, testuje a ladí systém k dokonalosti. Finální systém zpravidla vychází s novými iPhony v druhé půlce září a podle posledních zpráv to vypadá, že tomu letos nebude jinak.

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...