MiniRecenze: iPad jako váš jediný počítač? 1. díl: Je možno tabletem plnohodnotně nahradit notebook?

0 210

Je možno tabletem plnohodnotně nahradit notebook?

Když Steve Jobs před téměř deseti lety představil první iPad, prezentoval ho jako zcela novou kategorii zařízení přesně na půl cesty mezi telefonem a notebookem. Mnozí se na iPad tehdy dívali se značnými pochybnostmi – část veřejnosti tvrdila, že se jedná pouze o přerostlý iPhone, část zase tvrdila, že iPad je jen předražené zařízení na pasivní konzumaci obsahu. Apple však každý rok přinášel nová vylepšení, která toto zařízení posouvala pokaždé o velký krok dále a iPad se nyní dostal do takového stádia, kdy již nejde pouze o doplňkové zařízení k telefonu a notebooku a sám Apple chce, aby uživatelé iPadem mohli nahradit svůj notebook či desktop a používat ho jako svůj primární počítač. Je to však vůbec reálné? Můžete v roce 2019 odložit svůj notebook a spolehnout se výhradně na iPad? Na to se podíváme v nadcházející sérii článků. Rád bych se s vámi podělil o své zkušenosti s používáním iPadu jako mého hlavního počítače. Své poznatky rozdělím do několika samostatných članků. Dnes vám představím hlavní důvody, proč by pro některé z vás mohlo být používání iPadu přínosnější než použití klasického notebooku.

Design a přenosnost

Apple umí dělat nádherná zařízení a iPad není vyjímkou – je neuvěřitelně tenký a lehký a proto pro vás bude radost ho s sebou nosit kamkoliv půjdete. Vejde se i do toho nejmenšího batohu a je tak ideálním pomocníkem na cestách. A když už se rozhodnete zůstat doma, tak iPad je skvělým parťákem na dlouhé zimní večery u televize – díky své nízké hmotnosti vás ani po jeho delším držení nezačnou bolet ruce.

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...