TIP: 5 funkcí iPhonu, které jste nejspíš nikdy nepoužili

0 390

Jistě na vašem zařízení využíváte spoustu funkcí které 90% uživatelů zná. Patříte ale mezi skupinku lidí, kteří naopak používají funkce o kterých 90% uživatelů neví?

Pojďme si některé ukázat

Přesouvání více aplikací najednou

Pokud si chcete přeskládat aplikace, tak jste nejspíše doteď přesouvali jednu podruhé. iOS vám práci velmi usnadní tím, že nyní můžete přesunout více aplikací najednou. Stačí označit jednu aplikaci tak jak jsme zvyklí, druhým prstem klikat na ty ostatní aplikace které chceme také označit a tím přesuneme více aplikací najednou.

Rozšířené funkce aplikace nerušit

Stačí si správně nastavit některé funkce a tato aplikace se stane velmi užitečnou. Hned ze začátku, když si vyjedete přes 3D touch seznam u aplikace nerušit, uvidíte možnost Než odejdu. Tato možnost je skvělá pokud jste na nějaké schůzce nebo při jakékoliv příležitosti, když na určitém místě nechcete být rušeni. Pokud dole kliknete na možnost Rozvrh, zobrazí se vám seznam možností, kde si například můžete nastavit automatické odpovědi typu, „Jsem v autě, ozvu se později“. Také si můžete nastavit rozvrh, kde si sami přesně určitě od kdy do kdy nechcete být rušeni.

Vlastní vibrace

Tato funkce nám může pomoci odlišit členy rodiny, kamarády nebo kontakty z práce. Většina uživatelů zná jen klasické Apple vyzvánění a netuší, že mají pod rukama možnost, nastavit si vlastní styl.

Změnu provedete v NastaveníZvuky a haptikaVyzváněníVibraceVytvořit novou vibraci – zde stačí klepat na display v rytmu vibrace kterou chceme vytvořit.

Podrobné zjištění signálu

Velmi užitečná funkce, kterou sice nemusíte využívat tak často, ale hodit se určitě může. Pokud se vám zdá že máte dost často slabý signál, díky této funkci si sílu signálu zobrazíte podrobně a ihned.

Na dialogovém okně pro vyvolání čísla si zadejte *3001#12345#* LTE Serving Cell Meas rsrp0

rsrp0 znamená Reference Signal Received Power (v překladu síla přijatého signálu). Udává se v jednotkách dBm (logaritmická jednotka výkonu)

Měří se v rozsahu -40-130, přičemž -40 je ten vůbec nejlepší signál co můžete mít a naopak -130 nejhorší. Pokud se vám často objevuje signál v rozmezí -110 a horší, raději to konzultujte se svým operátorem. Průměrný ukazatel dobrého signálu se pohybuje okolo -80 dBm.

Vodováha

Aplikaci měření asi znáte daleko lépe a říkáte si, že žádná aplikace vodováha tam přeci není. Ale je, a to je dobrá zpráva pro domácího kutila, který nemá zrovna vodováhu po ruce. Stačí si otevřít aplikaci měření a dole vpravo kliknout na vodováhu.

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...