Mac Pro

0 190

Apple představil jeden z nejvíce výkonných počítačů pro ty nejnáročnější uživatele. Bude sloužit především pro střih videa, úpravu hudby a náročný design. Není tedy určen pro klasického uživatele, který přemýšlí že by si upgradoval svůj domácí počítač. 

Od cíleného míření na náročné uživatele se odvíjí i cena. Základní model stojí 5.999$ (cca 133.000 Kč), a dostanete v něm 8 jádrový procesor Xeon, grafickou kartu 560X Radeon a 256 GB RAM paměti.

Počítač je navržený tak, abyste si jej mohli poskládat podle vlastních potřeb a náročností procesů. Můžete do něj osadit až 28 jádrový procesor Xeon s podporou 2933MHz a až 1,5 TB RAM což je opravdu astronomické, a dále 2x  grafickou kartu AMD Radeon Pro Vega II Duo. Každá o velikosti 32GB.

Chlazení

Obrovský výkon se musí i kvalitně ochladit. O to se postarají 3 přední ventilátory, které budou vhánět studený vzduch dovnitř, a díky speciální zadní části, která je tvořena mřížkovaným hliníkem teplý vzduch odchází ven, a nedochází ke zpětné cirkulaci. 

Zdroj obrázku

Změna proběhla i v hlasitosti celého chlazení, které bude výrazně méně slyšet. 

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...