Pro Display XDR

0 181

Apple při letošní konferenci rozhodně nešetřil novinkami. Představil nám nové operační systémy a vylepšení. Co ale uchvátilo spoustu recenzentů a hostů bylo představení nového displaye s názvem Pro Display XDR

Hned na začátek si řekneme, že tento produkt není určen primárně pro klasického uživatele, ale pro profesionální firmy, hudebníky, designéry, filmaře apod. Zkrátka je vhodný pro uživatele, které nezaskočí vysoká cena, a kteří dokáží tento produkt naplno využít. 

Display koupíte za 4.999$ (cca 110.000 Kč) Stojánek za 999$ (cca 22.000 Kč) – Ptáte se proč stojánek nedostanete k monitoru? Dalo by se to vysvětlit tím, že Apple myslí dopředu, a produkt je určen opravdu pro uživatele, kteří si často nekoupí jen jeden. Monitory poté montují přímo na zeď, tudíž je stojánek zbytečný. 

Novinka přinesla několik revolučních novinek, jako technologii XDR, ochrannou fólií nano Flex a další. Některé hlavní novinky si rozebereme.

Rozlišení 6K

32″ úhlopříčka s rozlišením 6K je opravdu zážitek. Konkrétní rozlišení je tedy 6 026 x 3 384 bodů. Monitor využívá technologii P3 barevný gamut, což znamená že barvy jsou více reálné.

Pozorovací úhel je neuvěřitelných 180 stupňů.

XDR

(Extreme Dynamic Range) Jak již název napovídá, technologie vychází z HDR, ale poskytuje lepší přechod mezi barvami a kvalitnější zobrazování stínů a barev než u právě zmíněného HDR (High Dynamic Range).

nano Flex

Určitě každý zažil situaci kdy se mu v monitoru odráží slunce a čitelnost obrazu výrazně klesá. Díky technologii nano Flex tenhle problém mít nebudete. Místo toho, aby sluneční paprsky odrážela tak je absorbuje, a díky této schopnosti je obraz plně čitelný i při přímém svitu slunce.

Mřížkový vzor

Každého jistě zaujal design nového monitoru a hlavně pak zadní části. Ta je vyrobena ze speciálně mřížkovaného hliníku, který podporuje proudění studeného vzduchu dovnitř a naopak zabraňuje cirkulaci horkého vzduchu zpět. Celá zadní část potom funguje jako jeden velký chladič, a díky tomu monitor umožňuje zobrazování jasu na maximální úrovni po libovolně dlouhou dobu.

 

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...