iPadOS 13

0 162

Apple představil operační systém iPadOS, který vychází kompletně z iOS ale bude více zaměřený na větší obrazovky iPadů. Novinka nabídne spoustu užitečných funkcí, mezi které můžeme zařadit například možnost připnutí widgetů přímo na domovskou obrazovku, split view – kdy budeme moci pracovat s dvěma rozdělenými okny a aplikacemi třetích stran a spoustu dalšího.

Jedno z největších překravení, je možnost připojení externích USB disků a SD karet a přímý import fotografií z našich fotoaparátů.

Pojdmě se detailněji podívat na nové nebo vylepšené funkce.

Domovská obrazovka

Domovská obrazovka byla přepracována do lepšího rozvržení, to nyní umožňuje okamžité připnutí widgetů a jejich další nastavení.

Split View

Nyní můžete pracovat s více soubory a dokumenty ze stejné aplikace současně. Při prohlížení e-mailu ve Split View, můžete zároveň vytvářet nové e-maily nebo přistupovat k více aplikacím, jako jsou Zprávy nebo Kalendář. Také můžete například pracovat s dvěma dokumenty aplikace Word, a to současně.

Apple Pencil

Apple Pencil také prošel nemalou změnou, doposud disponoval latencí 20 milisekund, ale díky novému operačnímu systému se čas snížil na neuvěřitelných 9 milisekund. Tedy už tak sotva postřehnutelná latence se ještě zmenšila.

Další změny jako přepracovaná paleta nástrojů, nebo možnost označování a odesílání webových stránek, dává Apple Pencil ještě propracovanější a reálnější pocit s jeho používání.

Klávesnice

Velké změny se dočkala i SW klávesnice,která se výrazně zmenšila. Díky tomu bude zabírat pouze malé místo na naší obrazovce. Tímto Apple podporuje větší používání multitaskingu, jelikož tak získáme daleko větší přehled například nad naším dokumentem, nad kterým budeme v danou chvíli pracovat.

Aplikace Soubory

Dalšího přepracování se taktéž dočkala nativní aplikace Soubory. Ta nám nyní dokáže zobrazit například soubory ve sloupci nebo jednoduchého zipování a odzipování archivů a v poslední řadě můžeme vybrané složky sdílet přímo prostřednictvím iCloudu.

Úprava Textu

V novém operačním systému máme vylepšenou funkci pro editaci textu. Nyní můžeme jednoduše pomocí speciálních gest text vybrat, vložit, smazat apod.

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...